Ми росіяни, Київ – наш!: Російський журналіст нагадав Зеленському, що говорив українець Сікорський киянам

233


Журналіст ВГТРК Андрій Медведєв розкритикував слова нового президента України Володимира Зеленського, який заявив, що відомий на весь світ авіаконструктор Ігор Сікорський – нібито українець.
Також журналіст нагадав слова, які вимовив Сікорський в 1910 році: “Ми росіяни, Київ – наш!”.
Володимир Зеленський раніше назвав авіаконструктора Ігоря Сікорського “знаменитим українцем”.
“Рівно 130 років тому в Києві народився батько вертольотів – знаменитий українець Ігор Сікорський, – Зеленський написав у своєму Facebook. – Він є блискучим прикладом інноватора”.
Нагадаємо, що один з перших літаків Сікорського називався “Російський витязь”, а розробляли його і збирали в Санкт-Петербурзі.
Втім, подібні висловлювання з боку українських політиків не рідкість.
Так, колишній президент України Петро Порошенко називав українцями радянського конструктора Сергія Корольова і художника Казимира Малевича, який був поляком за походженням.
“Реальний Ігор Іванович Сікорський ніяким українцем, звичайно, не був, – написав у своєму телеграм-каналі журналіст ВГТРК Андрій Медведєв. – Він був самим що ні на є російською людиною, глибоко православним, ідейним монархістом”.
Медведєв також нагадав, що навіть в еміграції Сікорський залишався вірним собі.
“Очолював толстовское і пушкінське суспільства (ніякого Шевченка, зауважимо), полягав у Російському національному союзі в Америці. І поїхав він з Києва якраз в самий розпал українізації російського міста”,
– пише Медведєв.
Так, Київ він вважав російським містом, серцем Русі, нагадує журналіст.
“Інакше й бути не могло. Його батько, знаменитий психіатр Іван Сікорський, був членом Київського клубу російських націоналістів, – пояснює Медведєв. – До революції вони видавали правоконсервативний газету “Киевлянин”, вони направляли листи в столицю, де вказували на зростаючий вплив “мазепинців”, вони боролися з украинствующими політиками за владу в міській думі”.
І нагадує, що сказав Сікорський 9 листопада 1910 року на зборах російських виборців напередодні виборів в Київську міську думу.

“Зовсім розперезалися, окаянні, – резюмує Медведєв. – На брехливої історії майбутнього не побудувати. Ніколи. Навіть якщо дуже красиво і переконливо брехати. Але немає. Не вийде”.