Кодекс Гігас («Біблія Диявола») – одна з найбільш таємничих книг середньовіччя (7 фото)

620

У далекому 1230 році в Богемії (Чехія) на території монастиря ордену бенедиктинців у місті Подлажице була написана одна з найбільш таємничих книг, що дійшли до наших днів. Ця книга називається Кодекс Гігас або «Біблія Диявола». Рукопис являє собою величезний труд вагою в 74 кг і має такі розміри: висота – 90 см, ширина – 49 см і товщина – 22 див. На 624-х сторінках з первинних 640 містяться практично всі основні знання того часу. Тільки тут можна зустріти біблію, велике зображення диявола, різні заклинання, в тому числі опис обрядів для вигнання диявола, календар церковних свят і багато іншого. За легендою, монах, автор книги, був приречений за свої гріхи на смерть, але зумів вимолити пощаду в обмін на рукопис, написаний ним не без допомоги самого диявола всього за одну ніч.

Надання свідчить, що ослушавшийся чернець в обмін на збереження життя пообіцяв написати книгу, яка б прославила монастир. Йому дали останній шанс, але для написання подібної рукописи знадобилося б близько 20 – 30 років, але ніяк не одна ніч. Щоб встигнути в строк, чернець продав душу дияволу, який і допоміг йому з написанням книги.

Кодекс Гігас дійсно прославив чеський монастир, однак, через деякий час з-за фінансових труднощів книгу довелося продати.

Її купив інший монастир, також знаходився в Богемії. Через якийсь час на нове місце зберігання великої роботи прийшла чума, що забрала життя 40 000 осіб.

Потім «Біблія Диявола» переходила з одних рук в руки правителів інших, проте, всіх їх чекала трагічна доля.

Дослідження показали, що написаний на 160 ослячих шкурах матеріал був дійсно створений однією людиною, на що вказує однаковий почерк і однакові чорнило. Крім того, цей чоловік не був професіоналом, так як Кодекс Гігас сильно відрізняється від інших середньовічних книг. Вчені вважають, що автор творіння – чернець Герман-відлюдник, ім’я якого можна зустріти в списку службовців монастиря ордену бенедиктинців.

Зараз Кодекс Гігас знаходиться у шведській Королівській бібліотеці і іноді стає експонатом різних виставок.