Китай запустить експрес швидкістю 600 км/год

299

Майбутнє вже поруч: китайські розробники представили світові свою модель поїзда на магнітній левітації. За словами розробників, новий транспортний засіб зможе розвинути швидкість до 600 км на годину і скоротить час подорожі практично вдвічі.

Китай запустит экспресс скоростью 600 км/ч Марки и модели
Втім, китайці вже не перші в цій області: під час експериментального запуску експрес в Японії розігнався до 603 км в годину і тим самим встановив новий світовий рекорд. Нагадаю, зараз пасажирські літаки літають на швидкості щось близько 850 км на годину.
Китай запустит экспресс скоростью 600 км/ч Марки и модели
У минулий четвер В Китаї був представлений перший обтічний експрес, використовує левітацію. Це сталося в місті Циндао. Китайська залізнична корпорація рухомого складу – розробник поїзда та найбільший у світі постачальник транзитного обладнання – планує почати комерційний запуск вже в 2021 році. А це означає, що до цього часу в країні повинні бути прокладені перші магнітні коридори.
Китай запустит экспресс скоростью 600 км/ч Марки и модели
Всі учасники проекту сповнені ентузіазму: вони вважають, що новий експрес повністю змінить ландшафт країни і уявлення про подорожі. Розробники планують заповнити вільну нішу між залізничним та повітряним транспортом.
“Візьміть, наприклад, поїздку з Шанхаю в Пекін, – розповідає про переваги левитационных поїздів Дін Сансан, керівник науково-дослідної групи. – На літаку ви будете летіти не менше 4,5 години, на швидкісному поїзді доїдете за 5,5, на магнітному – за 3,5. Переваги очевидні”. Для порівняння: сучасний китайський залізничний транспорт може розвивати швидкість до 350 км/год.
На відміну від звичайних паротягів, що пересуваються по рейках, потяги на магнітній подушці використовують левітацію: це дозволяє звести тертя до нуля і розвинути максимальну швидкість. Після кількох років безуспішних спроб китайським майстрам нарешті вдалося отримати досить міцний і легкий матеріал, стійкий до нагрівання. Що станеться далі?
Дочірня фірма залізничній корпорації вже почала будівництво левитационных коридорів для майбутніх подорожей: всі вони будуть запущені в другій половині 2019 року.
Японські амбіції
Фахівці Піднебесної, постійно змагаються з Китаєм і Америкою, провели експериментальний запуск свого “літаючого поїзда ще 4 роки тому. Тоді ж вони змогли встановити новий світовий рекорд, який досі ніхто не зумів побити: левитационный транспорт тут досяг максимальної швидкості 603 км/год і потрапив в книгу рекордів Гіннесса.
Сьогодні японці будують лінію Chuo Shinkansen maglev, яка з’єднає Токіо і Нагайю. Її завершення планується в 2027 році. Поїзд, що курсує між містами, буде їздити повільніше 500 км/ч. Цікаво інше: в той час, як такий транспорт розроблявся як майбутнє для всього світу, активне будівництво йде всього в трьох країнах – Китаї, Японії і Південної Кореї.
Технологія без майбутнього
Технологія магнітної левітації не нова: їй не менше 20 років. Однак широкого розповсюдження вона так і не отримала. В першу чергу із-за неможливості пристосувати до неї сучасну міську інфраструктуру. Сьогодні фахівці шукають способи розміщення магнітних полотен між звичайними шляхами або підвішених на монорейках. Однак і те, і інше пов’язане з деякими труднощами. Так, у Берліні перший маглев був побудований у 1980-х роках. Він був повністю безкоштовним, але жителі столиці так і не змогли його взяти. Після того як була зруйнована стіна, потоки людей кинулися назустріч один одному, владі надійшло багато скарг на магнітну дорогу. В результаті рішенням суду було прийнято рішення демонтувати всю конструкцію і прокласти в тому районі гілку метро.
Ігор Коваленко