Хиросимиты — дивовижні артефакти, створені ядерним вибухом

256

Ядерна бомбардування японських міст Хіросіма і Нагасакі — це страшна трагедія всього людства. Наслідки ядерного удару залишили незгладимий слід у культурі, екології та соціальної політики нашої планети. Не обійшлося і без геологічних слідів, таких як унікальні скляні освіти в піску постраждалих міст, що отримали назву «хиросимиты».

Першим хиросимиты знайшов геолог Маріо Ваньє, досліджував піщані пляжі півострова Мотуджина, поблизу Хіросіми. В ході просіювання піску він з подивом виявив незвичайні включення правильної форми, яких у цьому регіоні теоретично не повинно було бути. Скляні частинки, властиві для місць з активною вулканічною діяльністю, були численні і різноманітні.
Форма хиросимитов різноманітна, але найчастіше зустрічаються об’єкти у вигляді кульок
Хиросимиты — удивительные артефакты, созданные ядерным взрывом   Интересное
Зібравши достатню кількість зразків, Ваньє доставив їх в лабораторії Каліфорнійського університету Берклі, щоб якомога більше дізнатися про природу скляних кульок. Результат виявився несподіваним — об’єкти, виявлені в піску на пляжах і мілинах Мотуджины, зародилися в полум’я ядерного вибуху в далекому 1945 році.
Подальші дослідження явища показали, що хиросимиты зустрічаються в радіусі 30 км від епіцентру вибуху. Також експериментальним шляхом було встановлено, що для того, щоб пісок спікся в скло такої структури, потрібна температура не менше 1800 градусів Цельсія. Тому скляні кульки можуть бути лише продуктами вулканічної діяльності або наслідком ядерного вибуху.
Місця, де зустрічаються хиросимиты
Хиросимиты — удивительные артефакты, созданные ядерным взрывом   Интересное
Як ми вже говорили, більшість хиросимитов мають правильну кулясту форму. Вони здобули її завдяки тому, що вибух підняв у повітря тонни породи і нагрівав їх до рідкого стану. Опускаючись до землі розплавлений пісок остигав, перетворюючись в скляні кульки.
Це нагадує відому з давніх часів технологію виготовлення свинцевих куль, коли розплавленим металом з великої висоти капали у воду, в результаті чого він застигав у вигляді кульок майже ідеальної сферичної форми.
Осколки тринитита в Нью-Мехіко в районі полігону
Хиросимиты — удивительные артефакты, созданные ядерным взрывом   Интересное
Ваньє та його університетські колеги відкрили ще одне важливе і моторошне властивість хиросимитов. Аналіз показав, що в скляних тілах містяться дрібні сторонні включення самої різної природи. Частинки бетону, мармуру, гуми, металів й органічних речовин присутні в більшості досліджених зразків. У хиросимитах виявилися законсервовані частинки тієї, загиблої в ядерному вогні Хіросіми.
Тринитит
Хиросимиты — удивительные артефакты, созданные ядерным взрывом   Интересное
В Берклі вважають, що подібні утворення повинні бути і в піску міста Нагасакі, також постраждав від бомбардування. Схожі частинки скла вчені давно вже знаходять у штатах Невада, Нью-Мехіко, недалеко від полігонів, де уряд США проводить випробування ядерної зброї. Їх назвали «тринитит», в честь ядерної програми Trinity. Крім цього, іноді їх можна зустріти там, де в піщаний берег потрапив розряд блискавки.