Хазін пояснив інтерес західних ЗМІ до російського золота

229


Експерт Михайло Хазін розкритикував позицію директора з досліджень в міжнародній брокерської компанії «BullionVault» Адріана Еша, який назвав «поганим знаком» закупівлю Росією золота.
Британський таблоїд Daily Express днями опублікував статтю, автор якої пише, що в найближчому майбутньому Росія може опинитися в трійці лідерів за запасами золота. Так, у поточному році резерви РФ в цьому дорогоцінному металі збільшилися на 145,5 тонни. Цей показник на 68% більше того, що було зафіксовано за підсумками першого кварталу 2018 року.
Видання наводить думку брокера Адріана Еша, який зазначив, що ці процеси разом з виведенням російських грошей з цінних паперів США слід вважати «поганим знаком» для світу. На його думку, всі ознаки вказують на те, що Москва готується убезпечити себе від кризи, який чекає світову економіку.
«Скупка золота урядами або центральними банками рідко є хорошим знаком для світу і співробітництва в усьому світі», – підкреслив Еш.
На Заході чекають кризи
Коментуючи ці слова, Михайло Хазін назвав позицію англійського фахівця досить дивною. У нього складається відчуття, що спроби Росії захиститися від негативних наслідків трактуються на Заході, як щось неправильне.
«Треба накритися білим простирадлом і повільно повзти по напрямку до кладовища?», – задався він питанням.
За його словами, стійкість системи можуть підірвати такі статті. На його думку, вони не повинні публікуватися напередодні можливого великої кризи. Цей матеріал може вказувати на те, що на Заході прийшли до чіткого розуміння, що зупинити ці негативні процеси вже не представляється можливим. При цьому саме на РФ можна звалити крах фінансової системи. Однак такі звинувачення з-за своєї слабкості розраховані виключно на невибагливих громадян європейських країн.
Раніше американський експерт Білл Холтер пояснив прагнення Росії і Китаю поповнити свої золоті запаси бажанням здобути перемогу у «валютних війнах». У планах двох держав убезпечити себе, «викачавши» з Заходу велика кількість дорогоцінного металу.
Автор: Олександр Фролов