Депутат ДНР поставив на місце бандерівця у ефірі ТБ

244


Переважна більшість київських політиків і представителеймедиа-спільноти навіть після зміни президента України демонструють відмову приймати точку зору Донбасу, тому жителі ЛДНР продовжать відстоювати зроблений в 2014 році на референдумі вибір, і підтвердженням тому стане майбутнє масове отримання російських паспортів.
Про це в ефірі «Першого каналу» заявив депутат Народної Ради ДНР Валерій Скороходов, передає кореспондент «ПолитНавигатора».
У ході передачі зав’язалася дискусія про можливості переговорів Києва і ЛДНР після приходу до влади Володимира Зеленського.
Голова української громадської організації «Європейський вибір» Кирило Животовський підтримав ідею таких переговорів.
«Ці 1917 днів у нашій країні був пріоритет держави. Зараз у нас є шанс з президентом Зеленським поміняти цей пріоритет на пріоритет людини, де буде цінуватися життя і здоров’я жителів як Львова, так і Донецька», – сказав Животовський.
Ведучий Артем Шейнін висловив скепсис, звернувши увагу на присутнього в студії іншого гостя з України – політолога Павла Жовніренка, озвучує позицію київського мейнстріму, де ЛДНР раніше сприймають виключно як «терористів» і «сепаратистів».
«Але що ви зробите з колективним Жовніренко в голові частини ваших політиків і суспільства?», – сказав Шейнін.
«Тут був титр мій, там було написано «керівник ГО «Європейський вибір», і я задаю собі питання: чому, йдучи в Європу, ми повинні вбити мого брата в Донецьку?» – зазначив Животовський.
«Так ти Жовніренко задай це питання», – запропонував ведучий.
«Упав Григорович, чому ми повинні вбити людей у Донецьку через їх незгоду з тим, що ми йдемо в Європу?» – звернувся громадський до земляка.
«А хто сказав, що ми повинні їх вбивати? Чому ми повинні вбивати? Прийшла Росія разом з Гиркиным і почала вбивати наших людей», – відмахнувся Жовніренко.
«Ось це зараз Україна в чистому вигляді», – зазначив Шейнін.
Далі зайшла тема про те, яким чином Донбас може повернутися під контроль Києва, та чи може повернутися взагалі.
«Частина Донбасу з України пішла, і я особисто не уявляю собі, при яких умовах і на яких умовах нинішній Донбас може повернутися навіть в якусь іншу Україну. Але українські політики продовжують про це говорити», – зазначив ведучий.
«Ви готові про щось говорити і домовлятися з Валерієм, враховуючи, що він і люди, яких він представляє, живуть на Донбасі, і вони живі і справжні? Так, вони не вписуються в ваші уявлення та принципи, але ви з ними розмовляєте, або у вас інший варіант», – звернувся Шейнін до Жовніренко, маючи на увазі згаданого вище депутата ДНР Скороходова.
«Коли ми говоримо про людей на Донбасі, це абсолютно різні люди. Я кажу про всіх людей, а це – посадова особа терористичного освіти, яке називається ДНР. Цих людей там одна десята відсотка, решта не займає ніяких посад», – вперто заявив бандерівець.
«Ви збираєтеся повернути Донбас на Україну? Як тільки ви кажете, що таких, як Валерій, одна десята відсотка, це означає, що у вас немає відповіді», – прокоментував Шейнін.
Скороходов порекомендував згадати слова опонента про «одну десяту відсотка», коли жителі Донбасу завершать оформлення громадянства РФ.
«Ми це вже проходили, ці казки. Насправді, все дуже серйозно, і у пана Зеленського дуже складний вибір. З одного боку тиснуть такі примітивні люди, яким дай гранату, йдуть куди хочуть…а, з іншого боку, стоять такі люди, як Кирило, яким за п’ять років це набридло, вони й раніше були не проти, але боялися», – додав донецький депутат.
«Я хотів би сказати для наших людей на Донбасі, питання, дійсно, важливий, вони зараз дивляться і думають: невже ми повернемося назад в якусь Україну? Українська влада і американські покровителі за п’ять років зробили все, щоб нівелювати такі шанси. У нас є спільна платформа в Мінську домовитися про припинення вогню, про налагодження економічних зв’язків, тому що ми зав’язані десятиліттями, зав’язані в культурній сфері знову заліковувати свої рани і поступово йти від війни.
Але якщо ставити питання про те, що Донбас повернеться в Україну, я скажу для наших людей: все у нас буде добре, ми зробили свій вибір у 2014 році 11 травня і не сходимо з нього п’ять років, і результат цього – російське громадянство нашим жителям. Тому з бандерівської Україною у нас нічого спільного немає і ніколи не буде», – підсумував Валерій Скороходов.