День в історії: 16 вересня – катастрофа ту-134 і ядерний вибух під донецьком

90

катастрофа ту-134 під києвом

ту – 134 wikipedia

Літак, який виконував пасажирський рейс з будапешта до києва, розбився під києвом.

Пасажирами була в основному робоча делегація, яка прямувала спершу до києва, щоб звідти вже попрямувати до криму. Затримавшись на годину через погану погоду літак вилетів з будапешта. У командира екіпажу метеорологічний мінімум становив 150 на 1800 метрів, тому в даній ситуації в якості запасного аеродрому була обрана одеса, проте командир все одно попрямував до києва, сподіваючись на деяке поліпшення погоди.

Але потім на 50-й хвилині польоту система переключила живлення електричних ланцюгів 28 вольт на аварійну схему, так як відмовили всі 4 генератора. Як пізніше буде встановлено, самі генератори були справні, причиною задіянь аварійної схеми став збій в роботі автоматики.

Бортові системи авіалайнера живилися від акумуляторних батарей, а тому екіпажу слід було б оголосити надзвичайну ситуацію, тоді йому дали б відразу прямий захід до борисполя, але угорський екіпаж не доповів про це, а тому рейс 110 був відправлений за стандартною схемою заходу на посадку. Також екіпажу слід було в даній ситуації відключити зайві електричні прилади та обладнання, як наприклад холодильник і кухню. Однак це теж не було зроблено, що помітно скоротило час роботи від батарей.

Всього було кілька заходів, потім що рейс значно відхилився від глісади. До того часу акумуляторні батареї вже розрядилися, через що навігаційні прилади стали відмовляти, а в умовах польоту в низькій хмарності це призвело до того, що екіпаж був дезорієнтований і не помітив, як перейшов в круте зниження. Коли літак на висоті 50-70 метрів вийшов з хмар і пілоти побачили землю, то у них вже не вистачило часу на виправлення ситуації. Об 11: 43 в 28 кілометрах північніше аеропорту на швидкості 500-580 км/год ту-134 зачепив правою площиною землю, а потім фюзеляж вдарився об землю і врізався в залізничний насип, в результаті чого повністю зруйнувався. Всі загинули.

шахта юнком укрінформ

Підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кт у тротиловому еквіваленті був здійснений на території донецької області на східному крилі шахти “юнком“ (місто юнокомунарівськ, єнакіївської міськради). Вибух стався на глибині 903 метрів 16 вересня 1979 року о 9 годині.

Мета вибуху — зниження напруги в гірському масиві, що в кінцевому рахунку повинно було підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.

В результаті ядерного вибуху виникла порожнина радіусом 5-6 м, навколо якої сформувалася зона зминання і дроблення радіусом 20-25 м.рівень радіоактивності в гірничих виробках і шахтних водах за період спостережень 1979-2000 років знаходився на фоновому рівні. Після проведення вибуху відзначалося зниження частоти викидів вугілля і породи

В 2002 році як неперспективна шахта юнком була закрита і в наш час занепокоєння екологів викликає небезпеку затоплення шахти, де проводився атомно-вибуховий експеримент.

14 квітня 2018 року влада самопроголошеної днр анонсувала припинення відкачування води з шахти юнком, що призведе її до затоплення і виходу на поверхню радіоактивних підземних вод.

озоновий шар руйнується

У 1987 був підписаний монреальський протокол про захист озонового шару землі. Міжнародний протокол до віденської конвенції про охорону озонового шару був підготовлений до підписання 16 вересня 1987 року і набув чинності 1 січня 1989 року.

Нагадаємо, раніше ми згадували реєстрацію google і створення грінпіс.