Дари лісу набрати безкоштовно не вийде: тепер потрібно стати на облік в податкову

298

Держава підрахувало, що збір лісових багатств здійснюється лише на 7,5%, інші ресурси просто пропадають.
От і був внесений ряд поправок до лісового кодексу Російської Федерації для залучення населення до збирання грибів, ягід та інших дарів лісу.

Тільки процес цей повинен бути строго регламентований, задокументований і обкладений податком. Розбираємося, можливо підштовхнути народ йти в ліс за рослинної здобиччю, використовуючи законодавчі інструменти регулювання.
Закон про збір грибів та ягід
Варто зазначити, що закон регламентує діяльність тільки тих громадян, які збирають лісові дари для подальшого продажу. Тобто любителі робити домашні заготовки і ходити по гриби для власного задоволення можуть не хвилюватися.
Дары леса набрать бесплатно не получится: теперь нужно встать на учет в налоговую общество,россияне
Мова йде про збір у великих кількостях для продажу.
Отже, згідно з поправками до статті 20.1 Лісового кодексу РФ всі збирачі грибів, лікарських трав, горіхів і ягід повинні зареєструвати свою діяльність як «самозайнятість» і стати на облік за місцем проживання. Якщо людина сама реалізує гриби/ягоди або продає їх фізичній особі, зобов’язаний платити податок у розмірі 3% з отриманого прибутку. Але у випадку, якщо зібраний урожай здається на переробку юридичній особі (підприємству або фірмі), то розмір оподаткування становитиме 6%.
До речі, до переліку лісових багатств, зазначених у новому законі, входять не тільки харчові ресурси, але і так звані деревні:мох, деревина, хмиз, кора, лісова хвойна підстилка, береста, пні, очерет і навіть березовий сік.
Дары леса набрать бесплатно не получится: теперь нужно встать на учет в налоговую общество,россияне
Ліси Росії – це, безумовно, золотий нематеріальний фонд для нашої країни, джерело найбагатших харчових і будівельних ресурсів, що потребує охорони і захисту на законодавчому рівні. Але проблема в тому, що кількість підприємств і взагалі зацікавлених осіб, готових інвестувати кошти в переробку дарів лісу вкрай невелика.
Тобто, введення податку на збір має чимось компенсуватися, щоб у збирачів була мотивація. Залишається сподіватися, що новий закон підштовхне підприємців до створення приймальних пунктів і будівництва заготівельних і переробних підприємств. І фінансові потоки будуть прозорими, а прибуток від освоєння лісових угідь цілком піде в російську скарбницю. Як це і було на Русі.