Чому в деяких японських будинках над входом висять кулі

69

Під кінець осені або ж на початку грудня власники деяких товарних точок в японії вивішують на порозі зелену кулю. Його виготовляють з криптомерії — дерева, яке є далеким родичем кипариса. Пізніше куля засихає, перетворюючись в сухий коричневий куля, але його все одно не прибирають з порога. Що це за традиція і хто їй слід, розповідаємо нижче.

Символ саке

Ця куля, зроблена з рослини, називають сугідама. В японії він вважається символом саке. Куля часто вивішують на поріг господарі магазинів, де продають цей напій. Цей жест є знаком того, що саке з нового врожаю вже пройшло деякі етапи обробки і зовсім скоро його можна буде вживати. Коли ж куля перетвориться в суху форму і стане коричневим, то всім буде зрозуміло, що саке вже готове і його можна купувати.

сугидама. Фото: oonnuuoo/flickr.com

Історія цієї традиції сходить ще до xiii століття. У ті часи японці шанобливо ставилися до бога саке. Коли вони збирали новий урожай рису, з якого і виробляють напій, то дякували божество за те, що їм послані сприятливі умови для його дозрівання. Виходячи з давніх переказів, сам бог саке спускається в кулю якраз в той час, коли напій готовий, після чого куля і стає коричневим. В іншому пості ми писали про те, чи дійсно японці сплять на підлозі, і навіщо вони це роблять.

зелена сугідама. Фото: spiegel / flickr. Com

Безсмертна традиція

Те, яким за розміром буде куля, абсолютно неважливо. До речі, одна з пивоварень якось виготовила символ напою в діаметрі більше 2 м, а вага виробу досягав 500 кг.його створювали протягом тижня кілька людей, і сьогодні він залишається рекордним у своєму роді.

висохлий куля. Фото: roger walch/flickr.com

До теперішнього часу технології виробництва напою вже змінилися. Тому і висушену кулю вже ніхто не вважає знаком готовності продукту. Поступово ця традиція забувається, але японці все одно намагаються передавати її з покоління в покоління.

дізнатися , які відмінності між колишньою і справжньою столицею японії.