Чехи – подарунок для збірної Росії?

256


У Чехії було дуже багато. Суперник по чвертьфіналу – Німеччина, яка посипалася після другої пропущеної шайби. Суперник по півфіналу – Канада, яка хоч і сильна, але дає грати в атаку і може загратися. На трибунах чи не всі чеські любителі хокею в світі, які розхитують льодовий палац і женуть свою команду вперед. Тим парадоксальніша, наскільки легко чехи програли канадцям.
Перші чотири шайби практично під копірку. Пас або відскік, а потім кидок в дотик з кількох метрів від воріт. Лише п’ятої шайбою Тома Шабо продемонстрував, що у «кленових листків» рукаті хокеїсти. Чехи ж, навпаки, йшли вперед досить прямолінійно, навантажуючи Метта Мюррея не якістю, а кількістю.
Об’єктивно, фаворитом Чехія у півфіналі не була. Але за попередніми розкладами шансів у неї точно було більше, ніж у Фінляндії в матчі з Росією. І наскільки погано «Червона машина» впоралася з фінським примітивізмом, настільки ж Чехія використовувала свої козирі в матчі з Канадою.
Зламалося перша ланка з хорошою зв’язкою Фролік – Ворачек, ледь проти них персонально стали випускати трійку Шона Кутюр’є. Зіпсував собі чемпіонат світу зірковою хворобою потенційно ще один лідер чехів Якуб Врана, якого Ржига через образи почав випускати на лід лише в другому періоді. Зовсім пішов в силовий хокей колись партнер Микити Кучерова по ударному ланці «Дніпра» Ондржей Палат. На чехів було дивитися зовсім сумно.»>
Зате з яким запасом грала Канада. Тим прикріше, що у фіналі «кленових листків» чекала не Росія. Вогонь був би матч, хто в підсумку переміг. Шкода, що Росія, як і Чехія у своєму півфіналі, не зібрала характер.
Що ж чекати від чехів у грі за третє місце? В першу чергу бойового настрою. Давненько вони не сминали суперника борти, а тут помножена на кілька разів мотивація. І поразкою і в півфіналі, і матчем з Росією в групі. Та й ті ж самі вболівальники знову будуть гнати команду вперед.
Однак це все ще більш зручна для нас команда, ніж фіни. Навіть якщо Ржига вирішить на один матч змінити усім своїм хокейним ідеалам, у нього не той склад, щоб реалізувати аксіому «порядок б’є клас».
Так що Росія знову фаворит, але на цей раз вже в матчі за медалі. Однак хоча б матч з фінами повинен був навчити, що завчасно святкувати перемогу не треба.