Бельгійські ченці зварили пиво з раніше поновленому 220-річному рецептом

292


Протягом п’яти століть бельгійські ченці абатства Гримберген з гордістю варили власне пиво – до тих пір, поки в 1798 році французькі антикатолицькі війська не розграбували пивоварню і не розбили її обладнання. Але емблема абатства – Фенікс з латинським девізом «Ardet nec consumitur», що означає «Спалений, але не знищений», і тому вони не збиралися здаватися назавжди.
З травня 2019 року пиво цих бельгійських ченців готується знову потекти річкою, оскільки ченці заново відкривають і воскрешають історичні рецепти та інструкції зі своїх архівів. «Пивоваріння та релігійне життя завжди існують пліч-о-пліч», – сказав Карел, один з одинадцяти канонічних ченців, що живуть в абатстві.
Бельгийские монахи сварили пиво по ранее восстановленному 220-летнему рецепту Познавательное
Ченці сповнені рішучості знову відновити свій досвід. «Для нас важливо спиратися на спадщину, на традиції батьків у процесі пивоваріння, тому що воно завжди тут існувало», – сказав батько Карел Стаутемас у своєму інтерв’ю для Reuters.
«Назва Grimbergen вже з’являлося в історії бельгійського пива завдяки ліцензійним угодам з двома комерційними пивоварнями: Carlsberg варить пиво Grimbergen для міжнародного ринку, в той час як Heineken, що належить Alken-Maes, варить для внутрішнього ринку в Бельгії, – повідомляє Reuters. – Абатство отримує частину їх доходів; тепер воно хоче взяти безпосередню участь у виробництві пива».
Бельгийские монахи сварили пиво по ранее восстановленному 220-летнему рецепту Познавательное
Повідомляється, що пивоваром проекту стане Марк-Антуан Сохон, який є експертом в Carlsberg. «Ми будемо використовувати ті ж дріжджі, які додадуть фруктові нотки і гостроту у смак пива, і ми почнемо застосовувати інноваційні технології, такі як старіння бочок і сухе охмеление», -сказав Сохон, додавши, що спеціальні партії можуть становити всього 60 гектолітрів. Проект, фінансований Carlsberg, буде зосереджений на місцевих культурах. Абатство посадив хміль в своєму саду, щоб використовувати місцеву сировину.
Бельгийские монахи сварили пиво по ранее восстановленному 220-летнему рецепту Познавательное
Агентство Reuters також повідомило, що ченці Гримбергена будуть слідувати правилам бельгійських виробників пива ордена траппістів, навіть якщо вони не є траппистским орденом, що вимагає від них варити пиво в стінах абатства, контролювати пивоваріння і спрямовувати прибуток на підтримку абатства і підтримку благодійних цілей. Деякі з книг, врятованих від мародерства французів у бібліотеці абатства, датуються 12-тим століттям. Ті, які стосувалися пивоваріння пива, написані на латині і старому голландською мовою, тому явно потрібен деякий час на їх вивчення.
«Ми годинами гортали книги, – сказав батько Карел, – і виявили списки інгредієнтів для пива, звареного в попередні століття, хміль, типи бочок і пляшок і навіть список самого пива, виробленого століття тому. – Перш ніж бібліотека була зруйнована, ченці абатства в розпачі пробили дірку в стіні, і це врятувало деякі книги. Саме абатство згодом було перебудовано».
Бельгийские монахи сварили пиво по ранее восстановленному 220-летнему рецепту Познавательное
Протягом століть абатство Гримберген було пов’язано з символом Фенікса, сказав NPR. Ченці зобразили міфічна тварина на своєму гербі у 1629 році, після відновлення абатства після більш раннього періоду релігійних чвар. Близько 30000 священиків були вигнані з Франції після соціальних потрясінь кінця 18 століття. До 1794 році французькі церкви і релігійні ордени були закриті, а релігійні культи пригнічені. Кілька священиків зникли. 18 листопада 1793 Конвент присудив премію в 100 ліврів будь-якому громадянину, хто візьме сан священика.
До весни 1794 року майже всі з сорока тисяч церков Франції були закриті. Багато абатства і монастирі були зруйновані. Наполеон Бонапарт проявив повагу до тата, і, коли він прийшов до влади, антикатолицькі заходи не застосовувалися.
Спеціально для читачів мого блогу Shnyagi.Net – за матеріалами сайту thevintagenews.com