Банди нью-йорка: як це було

90

Багато хто з нас (а може і мало хто) дивилися фільм мартіна скорсезе “банди нью-йорка” і припускали, що все це тільки художній вигадка. Але як би не так:). Фільм насправді має реальне історичне підґрунтя. Геніальний режисер насправді показав ті банди, які лютували в той час і тримали в страху все місто. І порядки панували в місті, де центром життя для багатьох був зовсім не манхеттен, а кут п’яти вулиць…

Кінець 19 століття, нью-йорк: бідність, расизм, приплив іммігрантів, корупція в органах влади, постійні бунти, викликані закликом на війну тих, хто не в змозі відкупитися або ж іммігрантів, які не розуміють за що вони борються…в таких умовах місцеве населення було приречене: або боротьба, або смерть. Вони вибрали перше і почали об’єднуватися в банди гангстерів.

Це був час, коли суспільство було розбито на “племена”, постійно борються один з одним. Перші банди були організовані ірландцями, які прибували в нью-йорк щотижня, а справжньою колискою “розбійницьких шаек” став “кут п’яти вулиць” -район, утворений вулицями крос, ентоні, літл-уотер,оранж і малберрі.

Щотижня тут з’являлися нові зграї гангстерів з дуже незвичайними назвами: «сорочки навипуск» (отримали назву за манеру носити сорочки), «чичестери», «гвардія роача», «потворні циліндри», «мертві кролики» та інші.

Центром банд була стара пивоварня, колись дійсно була такою. Тепер же найвідоміше багатоквартирна будівля в історії в міста перетворилося в кубло, жителі якого практично не покидали будівлі і добували собі їжу блюзнірським способом. Сховавшись в темному коридорі, вони чекали своїх сусідів, що несуть що-небудь їстівне, били їх чимось важким по голові і забирали їх їжу.

Вулиця, що проходить повз старої пивоварні, тягнулася з півночі на південь. Південна частина отримала назву “алея вбивць«, північна – »печера злодіїв”.

Одним з популярних розваг того часу в районі п’яти вулиць були собачі бої. Скільки грошей на них заробляли банди…

Винахідливості бандам того часу було не позичати. Так, наприклад, в деякі банди брали тільки по скоєнні злочину, а в однієї з банд був цілий прейскурант на злочини: від удару кулаком (2$) до вбивства (100$).

Були й інші райони, як кажуть зараз, з високим рівнем злочинності. Це був район бауері (де мешкали такі банди, як «хлопці бауері», «справжні американці», «американська гвардія», «гвардія о’коннела» та інші) і колись елітний п’ятий округ (в ньому мешкали в основному так звані річкові пірати). Однак особливою жорстокістю, на відміну від своїх «колег» з кута п’яти вулиць, вони не відрізнялися.

Втім свого часу в рядах “хлопців бауері «бився білл» м’ясник « – прототип м’ясника каттінга з фільму»банди нью-йорка”. Він активно» підминав ” під себе всіх усіма відомими йому способами. Він швидко налагодив “кришування” місцевих питних закладів, перетворюючи не бажали платити в криваве місиво.

Як не дивно, але існували навіть гангстери-пожежники, які гасили пожежі в місті, а не влаштовували їх. Але робили вони це, звичайно, не з альтруїстських міркувань – банда, що загасила палаючий будинок, виглядала набагато благородніше в очах місцевих жителів. А щоб місцеві жителі ні в якому разі не переплутали банди, вони давали їм особливі назви – «білий дух», «чорний жарт», «шлунок оселедця», «сухі кістки», «червоний пірат», «сінний вагон», «велика шістка», «яльська дівка», «бобовий суп», «старий мотлох» і навіть… «стара діва». Однак траплялося і так, що будинок вигоряв повністю через боротьбу бажаючих банд загасити будівлю.

Першими гангстери почали застосовувати в злочинних цілях і лікувальні препарати. Схема була проста-один відволікає (як правило жінка), інший підсипає кінську частку снодійного. Ну, а далі справа нехитра.

Широко були відомі і цвинтарні злодії, які викопували трупи, а потім продавали їх студентам-медикам.

Але все колись закінчується. Громадянська війна обрушилася на нью-йорк в 1863 р серією бунтів, які були найжахливішими в історії америки. Вони тривали 4 дні і 4 ночі. Бунтівники руйнували і спалювали все, що траплялося на їхньому шляху. На другий день, коли місто було в облозі, перші війська вступили в нью-йорк, щоб придушити заколотників.

З цього моменту активність банд пішла на спад: деякі з них зникли в інших містах, хтось пішов у політику, а деякі з них переродилися в так звану організовану злочинність. У наші дні «кут п’яти кутів « – це зі смаком одягнені люди, що живуть і працюють в знаменитих американських хмарочосах, ніяких боліт, бруду і» гангстерського ” насильства. Зрозуміло , з бандами жив не тільки нью-йорк, але це зовсім інша історія.…