Багато спати — теж погано

276

Каліфорнійські вчені, які досліджували залежність пам’яті від тривалості сну, прийшли до висновку: ті, хто сплять занадто багато, тим самим погіршують собі пам’ять точно так само, як і ті, хто недосипає. Кількість помилок у тесті з запам’ятовуванням карт у сплячих 9 годин в день виявилося таким же, хто відводить на сон менше 5 годин, а у тих, хто проводить уві сні 11 годин на добу, воно було ще вище.

Спать много — тоже плохо Наука
Спати по 9 годин на добу так само погано для пам’яті, як і недосипати, відводячи на сон лише 5 годин в день. Як повідомляють вчені, у тих, хто спить занадто багато, пам’ять погіршується так само, як і у тих, хто відводить на сон занадто мало часу. До такого висновку прийшли вчені з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі, провівши дослідження на 400 тисячах добровольців. Учасникам експерименту пропонувалося запам’ятати розташування шести пар карт, а потім, коли дослідники приховували карти, скласти з них пари, зробивши при цьому якомога менше помилок. Як з’ясувалося в ході експерименту, що ті, хто спав по 9 годин на день, допускали стільки ж похибок, як і ті, хто спав 5 годин на добу і менше. У порівнянні з тими, хто відводила на сон 7 годин на добу, вони помилялися на 2% частіше, з урахуванням віку, статі та інших факторів, що впливають на пам’ять. Ті ж, хто проводив в сні по 11 годин на добу, помилялися на 6% частіше з урахуванням особистих особливостей. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що надлишок сну так само погано впливає на пам’ять, як і його нестача. За припущенням дослідників, у сплячих занадто багато страждає якість сну, що негативно впливає на зв’язок між різними зонами мозку і призводить до погіршення когнітивних здібностей людини.
Спать много — тоже плохо Наука
У ході дослідження вчені вивчили також генетичні особливості респондентів, прийнявши до уваги фактори, що призводять до довгого сну. Це дозволило врахувати у підведенні підсумків дослідження фактори, пов’язані зі здоров’ям випробовуваних.
Учасниця дослідження, доктор Вікторія Гарфілд, зазначила, що негативний вплив недосипання на пам’ять — це «зовсім не новина, та все ж назвала результати дослідження «несподіваними». «Багато хто вважає, що спати побільше добре для здоров’я, — заявила вона. — Проте наше дослідження показало, що занадто довгий сон погіршує пам’ять».
Автор дослідження Альберт Генрі розповів: «Поки ми знайшли дуже мало доказів того, що занадто короткий або, навпаки, занадто довгий сон підвищує ризик деменції, однак ми будемо продовжувати дослідження в цьому напрямку».