Австралійські вчені відтворили на квантовому полотні мініатюрну копію «Мони Лізи»

247


Вчені з Квінслендського університету відтворили «Мону Лізу», «Зоряну ніч» Ван Гога, а також десяток на квантовому полотні, шириною не більше людської волосини. Зображення проектувалися і фотографувалися на краплі газоподібного квантового речовини, відомого як конденсат Бозе-Ейнштейна, повідомляється в прес-релізі Квінслендського університету. За словами доктора Тайлера Нілі з Центру передових технологій ARC для інженерних квантових систем з UQ, спочатку «квантові репліки» були цікавим побічним проектом поряд з більш серйозними дослідженнями.
Для створення мініатюрних копій художніх шедеврів, а також інших зображень, доктор Нілі і його команда охолодили газ, що складається з атомів рубідію, до декількох мільярдних часток градуса Цельсія вище абсолютного нуля, що при -273,15 градусів Цельсія є найхолоднішою з можливих температур.
Австралийские ученые воссоздали на квантовом холсте миниатюрную копию «Моны Лизы» Интересное
В результаті вийшло зображення, ледь помітна для людського ока. Розмір кожного пікселя в ньому становить всього близько 50 атомів.
Австралийские ученые воссоздали на квантовом холсте миниатюрную копию «Моны Лизы» Интересное
Дослідники вважають, що ці початкові зображення є вражаючою демонстрацією квантової матерії як абсолютно нового матеріалу для виробництва мистецтва і навіть натякають на створення нового напряму в культурі – «науковий арт».
Можна змістити орбіту Землі? І головне, навіщо це робити? (4 фото)
10 експертних прогнозів про технології, які опинилися повністю помилковими (10 фото)