Абсолютна тиша — сама нестерпна мука

466


Багато вважають, що одна з найважчих психологічних тортур для людини — відсутність сну. Скільки людей зможе це витерпіти? Кілька діб?
Виявляється, є ще більш страшне випробування і значно швидке часу …
Стверджується, що в абсолютній тиші людина може витримати максимум 45 хвилин — це один урок!
Зрозуміло, це не відноситься до глухим від природи людям. А також тим, чий слух знизився в процесі життя.
Мова йде про добре чують, які заради експерименту якийсь час проводили в безлунних камерах. Це така кімната, в якій досягається майже абсолютна тиша і ось як вона виглядає:
Абсолютная тишина — самая невыносимая пытка безэховая камера,интересное,наука,тишина
У таких приміщеннях звук не відображається: Ви можете кричати що є сили, але не почуєте свого голосу. Вас оточує абсолютна тиша…
Вважаєте, що така обстановка – ідеальна, щоб відпочити та відіспатися? Помиляєтесь! Не чуючи ніяких звичних звуків навколишнього середовища, мозок буде подавати сигнал тривоги. Люди, яких поміщали в безлунні камери, стверджували, що дзвінка тиша змушувала їх панікувати і нервуватися. У дев’яти чоловік з десяти частішав дихання, пітніли долоні, починало сильно битися серце. Через пару хвилин починалися галюцинації. Люди стверджували, що вони відчували, як по венах тече кров, чули свист власних легень.
Максимальна кількість часу, який людина провів у безлунній камері — 45 хвилин. Рекорд належить американцю. Інші люди вже через 10-15 хвилин в буквальному сенсі рвуться вийти з приміщення. Історія знає чимало випадків, коли після перебування в абсолютній тиші чоловік сходив з розуму.
На сьогоднішній день існує величезна кількість безлунних камер. Але не думайте, що всі вони створені для проведення експериментів над людьми – традиційно такі приміщення створюються на базі виробничих підприємств. Так, наприклад, на великих авто концернах в обов’язковому порядку є безлунні камери, де регулюється сила клаксона машини, а також тестується гучності звукових ефектів функціональних кнопок авто.
Абсолютная тишина — самая невыносимая пытка безэховая камера,интересное,наука,тишина
Один із засновників такої безлунній кімнати протримався у своєму творінні 30 хвилин.
На сьогоднішній день існує величезна кількість безлунних камер на різних підприємствах. З допомогою них регулюється сила клаксона машини, тестується гучності звукових ефектів функціональних кнопок авто. Безлунні камери також є і у великих компаніях, що виробляють мобільні телефони – там тестуються випромінює радіохвилі.
До речі, при великому бажанні кожен з нас може у себе вдома або на дачі створити таку кімнату для насолоди абсолютною тишею. Для цього стіни, підлога і стеля потрібно обклеїти порожніми лотками з-під яєць. 2-3, а краще 4-5 шарів і прототип безлунній кімнати готовий!
Абсолютная тишина — самая невыносимая пытка безэховая камера,интересное,наука,тишина
Згідно з Книгою Рекордів Гіннесса, сама тиха кімната (99,99%) знаходиться в містечку Південний Міннеаполіс(США) в Лабораторіях Орфилд (Orfield Laboratories). Щоб досягти виключної тиші, в кімнаті використовували скловолоконні акустичні платформи завтовшки один метр, подвійні стіни з ізольованою сталі і бетон товщиною в 30см.
Засновник компанії та її президент Стівен Орфилд розповів, що коли стає так тихо, ваш слух починає адаптуватися.
«Чим тихіше кімната, тим більше речей ви чуєте. Ви починаєте чути, як б’ється ваше серце, іноді як рухаються ваші легені або як бурчить ваш шлунок. В безлунній камері ви самі стаєте звуком», — пояснив він.
Абсолютная тишина — самая невыносимая пытка безэховая камера,интересное,наука,тишина
Далі він пояснює, що це жахливо збиває експериментатора з пантелику і змушує сидіти на одному місці. Коли ми ходимо, орієнтуємося не тільки по зору, але і за звуків, які чуємо; в камері без луни немає таких сигналів, які б дозволили балансувати і маневрувати. Якщо ви опинитеся тут на півгодини, то краще залишатися на стільці.