9 способів вибрати парфуми, які будуть пахнути так, ніби коштують шалених грошей

99

Щодня ми створюємо свій образ не тільки за допомогою укладання та одягу, але і запаху. Якщо ви користуєтеся парфумом, то напевно стикалися з проблемою вибору. Так, можна купити той, який просто подобається. І все тут. Але по духам, як по годинах і сумках, можна багато чого сказати про людину.

Ми в adme.ru зацікавилися питанням, як вибрати парфум, щоб пахнути дорого. Ми вирішили розібратися самі і допомогти тим, хто мучиться з вибором.

Запах парфумів буде благородніше аромату туалетної води

© neydtstock / shutterstock, © agatha olen / shutterstock

У магазині з сотнями флаконів легко розгубитися, якщо ви не експерт. Не відразу зрозуміло навіть, чим відрізняються різні види парфуму. Виявляється, різниця в вмісті масла, в якому і укладений запах. У туалетній воді його 5-15%, тому такий парфум буде триматися близько 3 годин. парфумована вода буде виділяти аромат близько 8 годин, так як в ній масла більше — 15-20 %. духи ж збережуть пахощі до доби, так як в них додано до 30% концентрату.

вибираючи між парфумами і туалетною водою, краще купити перші або парфумовану воду, яка на прилавках зустрічається частіше. Вони, як правило, складаються з 3 шарів, які також звуться нотами. Верхні ноти затримаються хвилин на 15, далі аромат розкриє середні, після цього базові, які збережуться до кінця дня. Останні часто і бувають найдорожчими, тому вони і додадуть аристократичності.

До речі, виявляється, існує багато нюхових «сімейств», які об’єднують в 2 групи: теплі і холодні. Але така непроста класифікація нам точно не допоможе вибрати відповідний аромат, тому ми знайшли більш прості поради.

Як уникнути запаху «бабусиних» духів

Якщо хочете пахнути аристократично і сучасно, а не так, немов дістали флакон з шафи своєї бабусі, забудьте про солодкі квіткових ароматах. Справа в тому, що вони неактуальні і точно не здаються дорогими.

При цьому квіткові ноти можуть додавати аристократичності, якщо це свіжі аромати, наприклад фіалки та ірису. Також доречні поєднання кольорів, наприклад жасмину або мімози, з сандалом і іншими запахами.

Чим менше солодощі, тим краще

Солодкі фруктові аромати асоціюються з підлітковим віком. В цілому варто відмовитися від надмірної солодощі в парфумі. Нерідко в дешевий парфум включають велику кількість солодких ароматизаторів. Якщо запах у вас асоціюються з цукерковим магазином, шоколадною крамницею або булочної, то з ним би навряд чи будете почувати себе аристократкою. Можливо, варто придивитися до більш легким і чистим ароматам. Або до деревних з нотами кедра, амбри, бергамота або сандалового дерева.

Але не всі солодкі аромати під забороною. Наприклад, ваніль може бути як і надмірно нудотною, так і додати шарму, тому що цей запах може бути різним.

Які ж аромати пахнуть дорого

Ми подивилися, що додають в популярні парфуми сьогодні. У них часто бувають такі інгредієнти: сандалове дерево, ваніль, жасмин, фіалка, папайя, бергамот, мускатний горіх, кардамон, мандарин, лісові ягоди і пачулі. До речі, запах пачулів колись вважався характерною ознакою хіпі.

Користуйтеся сайтами з підбору парфуму

Отже, якщо ви знайшли аромат або ноту, яку хотіли б використовувати в якості відправної точки для пошуку, то використовуйте онлайн-ресурси, наприклад fragrantica.com. Тут можна знайти певний аромат або подивитися, які вважаються елегантними. Вибравши кілька, можна відправлятися в магазин.

Не поспішайте

© depositphotos.сом, © depositphotos.сом

Якщо йдете в магазин за новим парфумом, не наносите ніякі ароматизовані засоби, щоб запахи не змішувалися. Варто визначитися: краще наносити парфуми на смужки (блоттери), на шкіру або просто нюхати. Звичайно, можна використовувати всі 3 варіанти, але краще відмовитися від блоттеров і нанести парфум на себе. Просто понюхати флакон теж недостатньо.

Не соромтеся спробувати аромат на шкірі, адже потрібно зрозуміти, як він розкривається саме на вас і які в ньому базові ноти. І найголовніше, фахівці не радять нюхати більше 3-4 різних духів одночасно.

Враховуйте пору року

© pexels

Можливо, варто вибрати відразу кілька флаконів. Адже є аромати, які краще носити тільки взимку або тільки влітку. Наприклад, пряні східні ноти не підійдуть для теплої пори року. Для осені та зими доречні духи з нотами замші. Так пахнуть, наприклад, дорогі сумки або меблі. У ці пори року гарні теплі аромати, які немов зігрівають, нагадують про затишок будинку.

До речі, натуральний мускус широко використовувався в парфумерії до кінця xix століття. Його виробляють залози деяких тварин, наприклад кабарги, ондатри і мускусної качки. Але пізніше через небезпеку для популяції тварин парфумери перейшли на синтетичний компонент, який використовується і сьогодні.

Аромати теж можуть бути в моді

© édouard manet / nana / kunsthalle hamburg / wikimedia commons

Наприклад, колись запах фіалки був не просто в моді, він був воістину дорогим. Раніше, щоб зробити 1 кг ефірного масла фіалки, потрібно зібрати величезну кількість квітів.

Створювати такий аромат було недешево, тому він і був по-справжньому дорогим. Наприклад, в романі еміля золя 1880 року» нана ” описується: коли головна героїня стає по-справжньому багатою, вона ароматизує весь свій будинок фіалками, щоб продемонструвати, скільки у неї грошей.

Зараз фіалка вже не пахне так «багато». Справа в тому, що в хх столітті винайшли синтетичні аромати. Тому навіть бідні жінки змогли дозволити собі пахнути фіалкою. У наш час більшість запахів синтетичні.

Прислухайтеся і принюхуйтеся до себе

© depositphotos.сом

Не варто нескінченно розпорошувати на себе духи-так у вас з’явиться не заповітний флакон з відповідним ароматом, а головний біль. Якщо за інгредієнтами шукати незручно, можете покластися на свої почуття і емоції. Фахівці радять подумати, який запах ви любите. Якщо ви небайдужі до запаху свіжозрізаних квітів, то можна звернути увагу на ноти білих квітів.

Якщо віддаєте перевагу щось тепле, придивіться до бурштину. Хоча складно зрозуміти, як він пахне. Тому іноді все ж варто скористатися інтернет-помічниками.

Експерти в парфумерній справі радять пам’ятати, що на різній шкірі певний запах буде розкриватися теж по-різному. Протягом дня у всіх нас він може змінюватися унікальним чином. Тому можна скористатися порадами фахівців, знайти відповідний аромат і потім прислухатися до себе. І принюхатися.