9 секретів, які допоможуть тримати марку, навіть якщо земля йде з-під ніг через хвилювання

100

Тіло-відмінний провідник пережитих нами емоцій. Незалежно від того, наскільки добре ми вміємо володіти собою, наш організм видає свій стан за допомогою найменших рухів, жестів і поз. Те ж правило працює і у зворотний бік: якщо людина за звичкою приймає закриті пози, він починає відчувати себе невпевнено і в максимально доброзичливій атмосфері.

adme.ru вирішив вивчити прийоми і лайфхаки, які можуть допомогти нам подолати невпевненість і комплекси. Виявилося, що деякі особливі пози не тільки здатні забезпечити нам приплив сил і енергії, але і трохи поміняти ставлення до нас оточуючих.

Відчути себе зіркою перед стресовою ситуацією

Щоб швидко прокачати впевненість в собі перед прийдешнім співбесідою або важливою діловою зустріччю, вам всього лише потрібно підняти руки вгору так, ніби ви купаєтеся в оплесках після виступу.

Зрозуміло, робити так потрібно не на самому заході, а в більш затишному місці — у ванній кімнаті або на сходовій клітці, наприклад. Психологи впевнені, що всього двохвилинне знаходження в такій позі допоможе отримати сили навіть перед самим стресовим майбутньою подією.

Прокачати впевненість в собі за допомогою «пози боса»

Щоб легко і просто отримати роботу, під час проведення важливої співбесіди спробуйте покласти руку на спинку стільця і злегка відкинутися назад. Вважається, що така поза максимально демонструє впевненість людини в собі і своїх силах, а ще допомагає йому виглядати як справжній бос.

Отримати прилив сил за 1 секунду

У складні моменти завдання змусити себе посміхнутися може здатися неможливою, проте насправді ця місія не так вже й нездійсненна. Щоб у важливий для вас момент миттєво отримати потрібну порцію впевненості в собі, спробуйте сісти прямо і виставити груди вперед. Такий лайфхак цілком може виручити під час неприємного дзвінка або серйозної розмови.

Відчути в собі невидиму нитку

Складно помітити задатки лідера в людині, яка, схрестивши руки на грудях і опустивши голову, намагається домогтися розташування колеги або керівника. Саме така поза розповідає оточуючим про ваших комплексах і невпевненості в собі. Щоб змусити своє тіло думати інакше, спробуйте впевнену позу: зручно розташуєтеся і уявіть, що через ваше тіло проходить невидима нитка, що піднімає вас вгору.

На мить відчути себе супергероєм

Під час стресу часом так і хочеться покласти руку на шию. У якийсь момент може навіть здатися, що таке рух тіла трохи заспокоює і надає відчуття безпеки. Однак цей жест-перше, що видає досвідченому співрозмовнику всі наші внутрішні переживання.

Зворотним ефектом володіє інша поза, яка допоможе знизити рівень стресу. Під час важливого або не дуже розмови згадайте про коронну позу головної героїні фільму «диво-жінка», потім покладіть руки на стегна і встаньте так, щоб ноги були розташовані на їх ширині. Щоб посилити ефект, підніміть підборіддя вгору.

Дозволити собі активно жестикулювати

Використання активних жестів теж може додати кілька пунктів до нашої впевненості в собі. Так, відкритим в спілкуванні людям простіше висловлювати свої емоції саме за допомогою жестикуляції і підходить під ситуацію міміки. Не варто плутати, однак, впевнені рухи тіла з нервовими тиками, метушнею з волоссям і гудзиками на сорочці, а також з безглуздим походженням взад і вперед — все це лише підкреслить випробовується вами дискомфорт.

Прийняти «домінуючу» позу

Якщо за службовим обов’язком вам доводиться часто виступати на публіці або проводити презентації, у фінальній частині заходу встаньте перед колегами і трохи нахиліться в їх сторону. Психологи впевнені, що така позиція несе в собі відтінок домінування, показує вашу високу зацікавленість у виконанні проекту і, отже, допомагає справити враження на співрозмовника.

Дозволити собі займати більше місця

Затиснута і скута людина може легко видати свій внутрішній стан і тим, що він часом намагається буквально «злитися» з місцем, на якому сидить. Так відбувається тому, що невпевнені в собі люди шукають опору, за яку можна було б вхопитися або сховатися в разі «небезпеки».втім, позбутися від “шкідливої звички” не складе особливих труднощів: спробуйте частіше стояти з ногами на ширині плечей або сидіти, твердо поставивши ноги на землю. Цей невербальний жест покаже оточуючим твердість вашого характеру і те, що ви не боїтеся бути поміченими в своєму просторі.

Навчитися прийомам вираження своєї зацікавленості

Якщо група людей захоплена бесідою, їх ступні будуть завжди вказувати на людину, в якій вони зацікавлені або якого вважають лідером. Те ж правило працює і в зворотну сторону: коли хтось мріє вийти з неприємної йому бесіди, його ступні будуть спрямовані в сторону від групи або до виходу з приміщення.

Цим же принципом можна скористатися і свідомо. У ситуаціях, коли вам важливо показати свою зацікавленість і захопленість, спробуйте сісти поруч зі співрозмовником так, щоб у вас з’явилася можливість направити ступні в його бік. Вважається, що така позиція допоможе вам встановити з іншою людиною більш тісний зв’язок.