10 + фільмів і серіалів, в яких раптом загубилася логіка. Зате подекуди з’явилися ляпи, і ми їх помітили

100

Створення фільму або серіалу — непростий і розтягнутий у часі процес. Цілком природно, що протягом зйомок можна запросто наробити дрібних ляпів. Але буває, що і в самому сюжеті виходять вельми оригінальні нестиковки, на які рано чи пізно звернуть увагу глядачі.

Ми в adme.ru з трепетом ставимося до творчості режисерів і сценаристів. Але якби нам пощастило зустрітися з деякими працівниками кіноіндустрії, ми обов’язково поставили б їм пару-трійку каверзних питань.

1. “гра престолів”: загадковий імунітет дейенеріс

В середині 5-го сезону тіріон і джорах випадково стикаються з здичавілими кам’яними людьми. Після короткої сутички з’ясовується, що один з нападників доторкнувся до джораха і заразив його своєю хворобою. Нам чітко дають зрозуміти, що сіра хвороба передається через дотики. Але через кілька серій, коли джорах допомагає дейенеріс врятуватися з бійцівських ям міеріна, він спокійно бере свою королеву за руку .

Надалі хвороба джораха почала прогресувати, а мати драконів навіть жодного разу не почухалася.

2. “форрест гамп”: плутанина з календарем

Один з найкасовіших фільмів голлівуду теж не обійшовся без дрібних ляпів. Наприклад, у своїй зворушливій промові біля могили дженні головний герой каже, що його коханої не стало вранці в суботу . Але якщо звернути увагу на дату, зазначену на пам’ятнику, можна помітити легке розбіжність з реальністю. Насправді 22 березня 1982 року був понеділок.

3. “марсіанин”: ризиковане землеробство і зовсім нестрашна буря

Багато хто з нас з трепетом стежили, як метт деймон в образі застряглого на червоній планеті астронавта вирощує там картоплю. Але будь-який з нас, хто хоча б раз займався посадкою цього овоча, точно знає, що бульби потрібно не просто покласти в борозну і присипати землею , а закопати на глибину приблизно 6-12 см. Інакше під впливом світла в дозрівають поруч з поверхнею картоплинах може утворюватися шкідливий для здоров’я соланін.

Та й з приводу бурі, через яку астронавт марк уотні загубився на марсі, у нас теж є питання. Вчені кажуть, що атмосфера на цій планеті занадто розріджена для того, щоб вітер швидкістю 100-150 км/год викликав такі серйозні руйнування. Він, швидше, відчувався б як легкий бриз.

4. “армагеддон”: звуки в космосі і бурильники-астронавти

© armageddon / touchstone pictures

Фільм-катастрофу про команду бурильників, які врятували землю від астероїда «розміром з техас», нерідко лають за нереалістичність сюжету. Ближче до кінця титрів навіть можна побачити відмову консультантів від відповідальності: там говориться, що фахівці космічної галузі не схвалюють зміст картини. Занадто вже великим виявився астероїд і занадто скромною потужність водневої бомби.

Частину нісенітниць помітили і самі актори. Бен аффлек якось запитав режисера, чи не логічніше було навчити астронавтів працювати з буровими установками , ніж відправляти в космос справжніх бурильників. Відповіді він так і не отримав. Як і ми з вами.

5. “люсі”: мозок, який заробив на 100 %

Можливо, цей фільм слід було віднести до жанру фентезі, і тоді він цілком міг би залишитися без критичних відгуків. Але його творці, здається, цілком серйозно вирішили взяти за основу міф про те, що наш мозок працює тільки на 10%, а якщо задіяти його повністю, то можна стати володарем небувалих інтелектуальних здібностей . Більш того, люсі навіть примудряється модифікувати своє тіло, а під кінець стає частиною всесвіту.

6. “володар кілець: повернення короля»: підросли до кінця фільму хоббіти

© the lord of the rings: the return of the king / new line cinema

У завершальній частині саги «володар кілець» уважні глядачі можуть звернути увагу на невеликий ляп в роботі режисера і оператора. виною всьому кидається в очі малюнок на різьблений двері. подивіться самі: коли арагорн входить в кімнату до видужуючого фродо, його голова знаходиться якраз на рівні віньєток. Слідом йде гном гімлі, який виявляється трохи вище дверної ручки.

І все було добре, якби не хоббіти меррі і піппін, які вриваються в кімнату в наступному кадрі. Їхні голови, судячи з малюнка на двері, виявляються майже на тому ж рівні, що і у арагорна. Виходить, що хоббіти майже одного зростання з людиною, хоча ми точно знаємо, що вони повинні бути майже вдвічі нижче його.

7. “будинок дивних дітей міс перегрін”: нудьга в тимчасовій петлі і нехтування законами фізики

© miss peregrine’s home for peculiar children / 20th century fox

Кілька дітей з незвичайними здібностями рятуються від пустот — невидимих істот — у тимчасовій петлі і по суті з 1943 року живуть в справжньому дні бабака. Одна дівчина щодня рятує білченя, інша вирощує гігантську морквину. але чому за цей час опікаюча їх імбріна не навчила своїх підопічних захищатися від небезпеки, що загрожує їм? коли в 2016 році діти все-таки стикаються з порожнечами, з’ясовується, що зі зброї на весь будинок один арбалет, з яким ніхто не вміє поводитися.

І ще один досить дивний момент: чому емма, тіло якої легше повітря, прив’язує обважнювачі тільки до ніг? адже її руки теж повинні безконтрольно парити поруч з тілом.

8. “аватар”: таємниці еволюції на пандорі

© avatar / 20th century fox

Після перегляду фільму виникають серйозні питання про місцеву еволюції. Чомусь у більшості тварин тут 6 кінцівок. Згадайте, як на початку фільму джейк тікає від лютого шестилапого хижака, а потім бачить, що народ нави катається на шестиногих скакунах.

Але при цьому у розумних істот на пандорі чомусь все як у землян: 2 руки, 2 ноги і ніяких натяків на рудиментарні кінцівки, які, по ідеї, у них все-таки повинні бути.

9. “чарлі і шоколадна фабрика”: непрості сімейні відносини і розтанув палац

© charlie and the chocolate factory / the zanuck company

Тільки подивіться, які теплі відносини в сім’ї бакет! бабусі і дідусі буквально живуть на одному величезному ліжку, мати і батько героїчно борються з бідністю, і всі вони обожнюють чарлі — єдиного сина і онука. але при цьому всі дорослі сплять внизу в більш-менш теплому приміщенні , а дитина ночує під дірявим дахом. І на вулиці явно не літо.

А ще нам завжди було цікаво, чому так швидко розтанув палац, який віллі вонка збудував для індійського принца.

Цій споруді належало розтектися під сонцем ще на етапі будівництва: явно ж не за одну ніч його звели. але палац дисципліновано дочекався, поки всі роботи будуть закінчені, і тільки потім розтанув, як велика шоколадка.

10. “аліса в країні чудес”: супершвидкий художник і примхлива сукня

Сцена, де алісі пропонують вийти заміж, у фільмі тривала лічені хвилини. Причому нам показали, що персонажі спочатку гуляли в саду, і тільки потім увійшли в альтанку. так коли ж художник встиг намалювати майже половину картини, що зображає цей момент? відчуття, що персонажі простояли в одному положенні мало не півгодини.

Цікаво поводиться і сукня аліси. Наприклад, в цьому випадку воно не підкоряється законам гравітації і щільно лежить на підлозі.

Сукня здається дивним і в інших ситуаціях. Воно то відмовляється зменшуватися після знайомих всім експериментів з їжею і падає на головну героїню купою тканини, то росте разом з алісою і перетворюється в кокетливе міні.

11. » попелюшка«: майстерня з майбутнього

Можливо, ми чіпляємося і нову версію» попелюшки ” варто розглядати як такий собі позачасовий мюзикл, який відображає проблеми сучасних жінок. Але все-таки в класичній казці шарля перро, яка побачила світ в 1697 році, в комірчині звичайної дівчини навряд чи могли бути присутніми манекени для одягу і швейна машинка марки singer .

І до речі, звідки у бідної замарашки гроші на всі ці відрізи явно недешевої тканини і розкішні мережива?

12. “веном”: лабораторія — прохідний двір

Дивні справи творяться в дослідницькому центрі, де проходять експерименти з позаземним розумом. Після пропажі венома головний лиходій починає опитувати співробітників, чи не бачили вони, хто проник в лабораторію. Складається відчуття, що на секретному об’єкті напруженість з системами спостереження. невже, поки герой тома харді бігав по коридорах, його обличчя жодного разу не засвітилося ні на одній з камер?

Спокійно проходить в лабораторіюІ дівчинка, в якій вже мешкає злісний симбіот райот. Нехай навіть вона нейтралізувала охорону пачками, але чомусь ніде не спрацювала сигналізація і ніхто не встиг доповісти про стороннє по внутрішньому зв’язку. Вийшло як в анекдоті: – дівчинка, ти куди? це ж секретний об’єкт. – я до мами на роботу.- а, ну тоді проходь.